Biri ruh halim karışık mı dedi :)

Dün akşam hamileliğe dair ilk duygusal buhranımı yaşamış bulunmaktayım. Dilerim tümü ilki kadar komik sebeplerle olur 😀

bebekpatikEve sevgili eşim için aldığımız tek abur cubur, coco star isimli o dandik çikolata. Son bir tane kalmıştı ve iki gün önce eşim “benim çikolatamı yeme” diye oldukça açık bir uyarıda bulunmuştu. Ama tabi can bu, ister, oturdum bir güzel yedim. Akşam eşim geldi dolapta çikolatasını aradı ve bulamadı, “nerede” diye sordu. “Ben yedim” dedim ve ağlamaya başladım 😀 Hem halime güldüğüm hem de ağladığım o tatlı deneyimlerden biriydi 😀 Dilerim herkes böyle sebeplerle ağlasın hayatta 😀

Toprak Ege’nin gelişim sürecinde yirminci haftanın içerisindeyiz. Kendisi hızla büyüyor. Bugünlerde biraz bel ağrılarım oluyor, hamile yogası ve yürüyüşlerle geçiştiriyorum ağrılarımı.

hamilelikBunun dışında son günlerde özellikle çoraplarımı giymek için eğildiğimde bebeğimi daha net bir şekilde hissediyorum 🙂 karın bölgemde hayatım boyunca alışkın olmadığım bir büyüme söz konusu 🙂 Bugünlerde kendimi daha çok hamile gibi hissediyorum, kocaman oldum diyorum ama bakalım bir kaç ay sonra gerçekten hamile gibi göründüğümde nasıl hissedeceğim.

Hamileliğe dair şunu söyleyebilirim ki her anı sürprizlerle dolu, kadının kendini daha da derinde keşfedebildiği bir süreç. Şu son dört buçuk ayda doğanın gücüne ve bedenime olan inancım daha da arttı 🙂 “Nasıl olacak ki, ben küçücük bir kızım, bu küçük bedende bir bebeğe nasıl yer açacağım?” diye düşünürdüm hep, ama doğası gereği vücudum o kadar güzel adapte oluyor ki kendimi izleyip şaşırıyorum.

Yarın eşimle birlikte küçük bir tatil için Antalya’ya gideceğiz. Toprak Ege ile ilk tatilimiz olacak bu 🙂 Size de tatil tadında, keyif dolu günler diliyorum. Sevgiyle bakın hayata, huzur bulun, mutlu olun efendim 🙂

 

bitutamben

Bir Cevap Yazın