Çocuk oluyor yahu!

Yürüme alıştırmaları ???? #şaşkın #bahçecücesi #bitutamtoprak #bitutamege
Yürüme alıştırmaları #şaşkın #bahçecücesi #bitutamtoprak #bitutamege

Dün bir dönüm noktasını daha devirdik. 9 aylık koooocaman 😀 bi oğlum var benim. Eski fotoğraflara bakıyorum da yavaş yavaş bebek görüntüsünü, hareketlerini kaybediyor, çocuk oluyor yahu!

Geçtiğimiz Pazartesi günü, yani 13 Haziran itibari ile çalışmaya başladım. Yarım gün olarak nitelendirebileceğimiz çalışma saatlerim benim için oldukça iyi geçiyor. İlk gün ekrana bakmayı unutan bünyem hafif bir baş ağrısı ile mücadele etmiş olsa da, vücudum eski alışkanlıklarını kolayca benimsedi. Asıl yeni olan Toprak Ege’nin yanımda olmaması. 9 ay boyunca en uzun ayrılığımız bir kaç saatken, artık her gün onu geride bırakıp aramıza mesafe koyuyorum. Elbette saçma sapan bir şekilde ilk gün anneannesinin kucağında beni yolcu ederken ağladım. Hele çalışma saatlerimin sonunda evdeki o kavuşma anımız yok mu? Gören günlerdir görüşmediğimizi düşünebilir. Ben süreci elbette burada içimi döktüğüm gibi yaşatmamaya, oğluma bunun normal bir hayat tarzı olduğunu aşılamaya çalışıyorum. Gelin görün ki anne dediğiniz organizmanın iç dünyası duygular ve hormonlar karmaşasında lanet bir şey. Tüm çalışan anneleri çok seviyorum ne diyeyim! Onlar beni anladı :*

Hafta sonunda annemle oturduk, halihazırda Toprak Ege’nin zaten var olan rutinlerini, benim çalışma saatlerim, emzirme-ek gıda ve uyku saatlerine göre yeniden revize ettik. Güzelce yazdık, buzdolabının üstüne yapıştırdık. Annem zaten benden disiplinli olduğu için Toprak Ege hayatına rutinleri ile devam ediyor olacak. Zaten benim evde olmadığım 6 saatin 1,5 saatini (normal şartlar altında:)) uykuda geçiriyor. Gelin görün ki bebe dünyasında bazen her şey planlandığı gibi gitmiyor elbette. Bakalım önümüzdeki günlerde bu süreç bize neler yaşatacak.

Sıradaki hamlesini düşünüyor ???????????? #satranç #bitutamtoprakege
Sıradaki hamlesini düşünüyor  #satranç #bitutamtoprakege

Artık algı seviyesi çok daha yüksek, etrafıyla çok ilgili, bebekliği bırakıp çocuk olma telaşında, hızla büyüyen evlatçığıma bakıp bakıp inanamıyorum. Ne ara bu kadar büyüdü! Daha ne kadar büyüyebilir ki! Benimle uzay hakkında sohbet ettiği günler gelecek mi! Nasıl inanılır bunlara!

Her an çok kıymetli, bir çocuğun gözlerinin içinde sevgiyi görebildiğiniz çok değerli anlarınız olsun! Mutlu ol insanoğlu :*

bitutamben