Merhaba bahar…

Doğa, güneş ve denizin çok güzel resim verdiği harika bir gün, yazıyı yazdıktan sonra bahçeye inmek için sabırsızlanıyorum. Sanırım bu yüzden bu kez fazla uzatmayacağım 🙂

baharGebelikte 16. haftadan sonraki zaman dilimi önceki yazımın sonlarında da belirttiğim gibi ilk trimestere göre oldukça rahat geçiyor. Sadece midemi fazla yormamaya dikkat ediyorum, zira normal halinden çok daha hassas bir organ haline geldi kendisi. Toprak Ege’nin varlığından muzdarip sıkışıp bunaldığı için ara sıra rahatsızlık vermeye devam ediyor zavallı midem.

Bunun dışında günler artık sevdiğim bir rutine bağlanmış durumda. Son aylarda durum değişir mi bilmiyorum ama hamileliğimin başından bu yana gece uykularım gayet iyi. Gün içerisinde ise hiç uyumuyorum. Çok okuduğum günlerde bazen uyku bastırsa da kendimi hemen açık havaya atıp geçiştiriyorum çünkü uyuyup uyandığımda kendimi çok kötü hissediyorum. Bir de iki saat aralıkla bir şeyler yemezsem midem hemen kendisini hissettiriyor ve yemek yemeyi ertelediğim durumda hemen bulantı sinyalleri alıyorum 🙂 Kısacası Toprak Ege bana yemek yedirmek için çaba harcıyor 🙂 Yemeğe ek olarak zaten kullandığım multivitamin ile birlikte demir ve kalsiyum desteği de almaya başladım.

Biraz alışveriş yapmış olurum ve bu hafta cicilerimizden bahsederim diye düşünüyordum ama sanırım bu konuda biraz tembelim ya da acele etmiyorum diyelim 🙂 Evde çok mobilya sevmeyen biri olarak Toprak Ege’nin odası için de az ve öz alışveriş yapacağım diye düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde aldıklarımı paylaşıyor olacağım.

Bugünlerde gündemimde biraz gelecek kaygısı var. Yani daha ziyade yaşadığımız ülkeden kaynaklı her zamanki kaygılar. Bu anlamda Toprak Ege ile ilgili mutlu olduğum tek şey ailesi ile ilgili olarak şanslı olduğu 😀 Huzurla büyüyeceği, mutlu olduğu bir gelecek hayal ediyorum. Hayallerini yaşayabileceği yarınları olması için elimden geleni yapacağım.

Yarınlara anılar bıraktığınız bir gün olsun, mutluluklarınızı saklamayı ihmal etmeyin…

bitutamben

Bir Cevap Yazın